niedziela, 31 stycznia 2016

Stół.

Nie samym szyciem człowiek żyje. Tym razem na mój warsztat trafił stół. Remonty, przeprowadzki, w konsekwencji czego stół do kuchni był potrzebny. Jeśli mnie stać na kupno drewnianego mebla, to zdecydowanie wybieram tą opcję. Ten był pokryty grubą warstwą farby olejnej i lakieru. Cały komplet jest sosnowy (są jeszcze dwa taborety). Trochę pobawiłam się opalarką, oszlifowałam i położyłam lakier bezbarwny. Chciałam pozostawić naturalny kolor drewna.Widać częściowo taborety, nad którymi pracuje.

Tutaj jeszcze bez dokończonej szuflady.


Bardzo podobają mi się gałki ceramiczne :)

Jestem zadowolona z efektu końcowego. Myślę, że w przyszłości może spokojnie pełnić funkcję niedużego biurka ze względu na swe małe rozmiary.


Pozdrawiam!


3 komentarze:

 1. Świetnie odnowiłaś ten stół.
  Uwielbiam zdjęcia przed-po i ten efekt jak z takiego sobie mebelka wyłania sie prawdziwe cudo.

  Ja nie opalam, tylko stosuję specjalną galaretkę usuwajacą stary lakier. Wprawdzie śmierdzi, ale nie zapyla calego domu. Szlifierką dokańczam i wygładzam.

  Remonty też są fajne, prawie jak szycie :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za komentarz :)
  Do tej pory stosowałam tylko raz środka do usuwania starych powłok. Efekt średnio mnie zadowolił. Pewnie dlatego, że naliczyłam co najmniej 6 warstw farby olejnej na odnawianym przedmiocie. Będę z pewnością próbować, wykorzystać tę metodę jeszcze na jakimś innym meblu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Profesjonalnie zdarłaś farbę, w życiu bym nie powiedziała że blat był pokryty ,aż taką grubą warstwą.
  Ja dla odmiany polecam szlifierkę kontową plus krążek ścierny :)

  Ps. Efekt jest odjazdowy

  Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń